Kérdésed van? Megosztanád a tapasztalataidat? Csatlakozz az Epoxi gyanta mánia csoportunkhoz a facebookon! Kattints ide!

CSOMAGOK ÖSSZEÁLLÍTÁSA 3-6 MUNKANAP
MEGNÖVEKEDETT RENDELÉSEK ESETÉN 1-2 NAP CSÚSZÁS ELŐFORDULHAT

Ha bármilyen kérdésed van, írj nekünk üzenetet a Hobbi Ház Facebook oldalán,
vagy vedd fel velünk a kapcsolatot az info@hobbihaz.hu e-mail címen
Webáruházunk cégeket is kiszolgál!

Tippek , készítési útmutatók, 3 éves tapasztalataim

Epoxi bevonat felvitele fára

Hobbi Ház
Epoxi bevonat felvitele fára

Az epoxi öntőgyanta nem csak dekorációk készítésére alkalmas, hanem nagyszerű választás a faasztal vagy más fatárgy bevonására is.

Az epoxi bevonat gyönyörű fényes megjelenést kölcsönöz, a repedések és rések pedig 100%-ban kitöltődnek, védve a fát a nedvességtől és a szennyeződéstől. 

A megfelelő technikák és néhány praktikus tipp és trükk segítségével egy gyönyörű epoxi bevonatot alkalmazhatsz, amely nemcsak megvédi a fát, hanem vizuális remekművet is létrehoz. Ebben a cikkben  megmutatjuk, hogyan kell megfelelően felvinni az epoxi bevonatot egy fából készült asztallapra, és értékes tapasztaltokat osztunk meg, hogy projekted tökéletes legyen.

1. lépés: Előkészítés

Az epoxi bevonat felhordása előtt győződj meg róla, hogy minden szükséges anyag kéznél van. 

  • Epoxi vásárlás: Válassz kiváló minőségű epoxi öntőgyantát, amely alkalmas fafelületekre. Ehhez a mi tanácsunk az ART PRO epoxi gyanta. Ez egy kiváló minőségű mesterséges epoxi, amely széleskörű felhasználási területtel rendelkezik. Rendkívül alkalmas padlók, bevonatok és még apróbb művészeti alkotások, például ékszerek öntésére is. 

  • Szükséges anyagok: ART PRO epoxi gyantaeldobható kesztyű , 750 ml-es  vagy nagyobb keverőpohár, keverőlapátok, spatulák, buborékmentesítő és tisztító folyadék, és esetleg henger vagy ecset

  • Munkaterület:  Pormentes munkaterületen dolgozz, és győződj meg arról, hogy a felület vízszintes, hogy az epoxi ne folyjon le. Fedd le a padló felületét például kartondobozokkal. 

2. lépés: A fa csiszolása, maszkolás

Győződj meg róla , hogy az asztallapját alaposan megtisztítottad a tiszító folyadékkal, majd csiszold le 100-150 szemcséjű csiszolóval. Ez eltávolítja az esetleges szabálytalanságokat. Portalanítsd és zsírtalanítsd a felületet, hogy az epoxi megfelelően tapadjon. A fa másik oldalán a széleket vond be maszkoló szalaggal, hogy a lefolyó gyantacseppeket könyebben el tudd távolítani.
Helyezz a fa alá kupakokat, poharakat, vagy bármit ami felemeli az asztalról, hogy a felesleges gyanta ne follyon be alá. Figyelj a vízszínt megtartására.

3. lépés: Az epoxi bevonat felvitele

Kövesd az epoxi gyanta csomagolásán található utasításokat. Pontosan mérd ki a mennyiségeket. Keverjük jól 5-7 percig. A keverőtál alját és oldalát is kaparjuk le. Akkor jó a gyanta ha már teljesen áttetsző, nincsennek benne opálos foltok. Keverjük lassan a túl sok buborék elkerülése végett.

Öntsd az epoxigyantát egyenletesen a felületre a keverőpohárból. Kezd középen, majd kend szét az epoxit a keverőlapáttal vagy kézzel, viselj kesztyűt. Ecsettel bevond be az asztal széleit.

4. lépés: Távolítsd el a légbuborékokat

Használjon óvatosan hőlégfúvót vagy Buborékmentesítő folyadékot a légbuborékok eltávolításához. Hagyd állni az epoxit néhány percig, hogy a felesleges légbuborékok távozhassanak. Érdemes többször megismételni.
Ha van rá mód takard le az asztalt, hogy a gyantába ne szálljon bele a por, de tudjon mozogni alatta a levegő.

5. lépés: Vigyél fel egy második réteget, ha szükséges

Ha nagyobb mélységet és fényt szeretne adni, érdemes lehet egy második epoxiréteg felvitelét. Ismételje meg a lépéseket az epoxi keveréséhez és felhordásához.

6. lépés: Utómunkálatok

Várj legalább 3 napot mielőtt bármit csinálsz, hogy a gyanta megfelelően megkeményedjen.
Majd egy puha szöszmentes takaróra vagy lepedőre fordítsd rá, hogy ne karcoldjon. Az alja legyen felül és hőlégfúvú segítségével óvatosan melegítsd a lefolyt gyantacseppeket, és közben húzd le a maszkoló szalagot a gyantacseppekkel együtt. Vigyázz ne égesd meg magad!

Tippek:

  1. Kísérletezz színekkel, pigmentekkel és beágyazott tárgyakkal (például szárított virágokkal vagy levelekkel), hogy egyedi dizájnt hozz létre.

  2. Tiszta, pormentes és jól szellőző helyen dolgozz, használj légzésvédő maszkot, hogy garantáld a műalkotások minőségét és megóvd egészségedet.

  3. Használj maszkolószalagot, vagy folyékony latexet, hogy megakadályozd, hogy az epoxi az asztallap széleiről lefolyjon.

  4. Hagyd az epoxit kellően megkeményedni az asztal használata előtt, ez általában néhány naptól egy hétig tart.

  5. Légy türelmes, és hagyja, hogy az epoxi tegye a dolgát.